0 544 265 61 61

Kiralama Koşulları

KİRALAMA SÜRESİ 
En kısa kiralama süresi 24 saattir. Teslim gecikmelerinde her ek saat için günlük ücretin 1/3 ü alınır. Toplam 3 saati aşan gecikmelerde CDW (Kasko) ücreti dahil tam gün ücreti alınır.

UZUN SÜRELİ KİRALAMALAR
Uzun süreli kiralama için en az kiralama süresi 30 gündür. Özel fiyat uygulanır. Kiralama fiyatı ve koşullarına ilişkin bilgi için +90 462 225 55 55 no lu telefondan E Rent A Car Ofisini arayabilirsiniz.

TEK YÖN KİRALAMA
Aracın teslim alındığı şehirden başka bir şehirde iadesi durumunda kiralama süresine bakılmaksızın Tek Yön Ücreti uygulanır. Tek yön ücret bilgileri için Rezervasyon Merkezimizi veya size en yakın E RENT A CAR Ofisini arayabilirsiniz. 

 

EHLİYET VE YAŞ SINIRI

Kiralama yapılabilmesi için en az 2 yıllık ehlyet ve 22 yaş sınırı aranmaktadır.

 

ÖN PROVİZYON

Kiralama yapılabilmesi için geçerli bir kredi kartında 500 TL ön provizyon alınması gerekmektedir. Kredi kartı olmayana kiralama yapılmaz.

 

HİZMET BÖLGELERİMİZ
Firmamız doğu karadeniz bölgesinde hizmet vermekte olduğundan aracımız Artvin, Rize, Gümüşhane, Bayburt, Trabzon, Giresun ve Ordu illerinde kullanılacaktır. Bu illerin dışına aracın çıkması durumunda mutlaka Firmadan onay alınması gerekmektedir. Onay alınmadan belirtilen bölge dışına çıkılması durumunda aracın herhangi bir kazaya karışması halinde firma ikame araç hizmeti vermeyecek, aracın firmanın hizmet bölgesine getirmek için yapılacak her türlü masraflar (Çekici,ulaşım vb) kiracı tarafından karşılanacaktır. 

ARAÇ TESLİM ALMA - ARAÇ BIRAKMA
24 saat kesintisiz hizmet veren firmamızda günün her saatinde araç teslimi ve müşteriden araç teslim alınması ücretsizdir. 

GÜNLÜK KM SINIRI
Araçlar da günlük 300 km, aylık 3.500 km kullanım sınırı bulunmaktadır. Sınırın aşılması durumunda km başına 35 Kuruş kiracı tarafından ekstra ödenecektir. 20 günden uzun süreli kiralamalarda aylık km sınırı esas alınmaktadır.

SÜRÜCÜ BELGESİ - KULLANIM YAŞI
En az 22 yaşını doldurmuş 2 yıllık gecerli ehliyet sahipleri olan şahıslar araç kiralayabilir.., Lüks araclarda ise  en az 25 yaş yaşını dolmurmuş olma mecburiyeti vardır.

İLAVE SÜRÜCÜ
Kiracı dışında aracın başkası tarafından kullanılabilmesi ancak sürücü belgesi ve kullanım yaşı kurallarına uygun sürücülerin geçerli kimlik ve ehliyetlerinin sözleşmeye kaydı ile mümkündür. Başka kayıt yoksa ve kazanın kaydı olmayan sürücü tarafından yapıldığı tespit edilirse sigortalar geçersiz olur.

 

KASKO MUAFİYETİ
Araçlarımız zorunlu trafik sigortası şartları ile korunmuştur. Ayrıca vasıtalarda rent a car kaskosu bulunmakta olup, beher kaza başında araç kasko bedelinin %2 si oranında muafiyet uygulanacaktır.


FİYATLARA DAHİL OLMAYAN HUSUSLAR
Fiyatlara  Yakıt, köprü,otoyol ücretleri, trafik cezaları ile sigortalar , tek yön ücreti, araç teslim etme ve teslim alma ücretleri, bebek koltuğu gibi ekstra talepler dahil değidir.

E RENT A CAR FİYAT VE KOŞULLARI İLE TARİFEDE BELİRTİLEN ARAÇ TİPLERİNİ ÖNCEDEN HABER VERMEKSİZİN DEĞİŞTİRME HAKKINI SAKLI TUTAR.

TRAFİK CEZALARI
Türkiye deki trafik yasaları otoyollarda en çok 120km. , şehirlerarası yollarda 90km. ve şehiriçlerinde ise 50km. hıza izin vermektedir. Park ederken PARK YASAĞI işaretlerine uyunuz. Trafik yasalarına uyulmamasından ve kiracının kusurundan doğabilecek hareketlere uygulanacak trafik cezaları ve yasal sorumluluklar kiracıya aittir. Araç bırakıldıktan sonra Türkis rentacar a  ulaşan trafik cezaları kiracıya yansıtılır ve ilgili tutar nakit olarak veya kredi kartı (mail order) ile kiracıdan tahsil edilir. Araçların hangi nedenle olursa olsun resmi veya yerel makamlar tarafından tutulması nedeni ile geçecek zaman sözleşme süresi içinde kabul edilir.

© 2014 Tüm Hakları Ünye web tasarıma Aittir